Fizetni kell! De mikor, kit terhel a kötelesség ...
Cikkünket segítségként nyújtjuk az olyan esetekebn, amikor a megrendelt szolgáltatással járó költségek viselésének személye kérdéses.
Albérleteknél, bérleményeknél több estben találkoztunk olyan esettel, hogy a szorult helyzetbe került személy önhibáján kívül került olyan helyzetbe, amikor valamely szolgáltatásunk megrendelésével tudta úgymond, roncsolás mentesen biztosítani egy ingatlanba való bejutást, onnan való kijutást, vagy gépkocsival való "elindulást" (pld munka kezdést) stb...
Elsőnek is, az tény, hogy az elvégzett munkát, megrendelt szolgáltatást, a vele járó egyéb költségekkel ki kell fizetni a helyszínen a Szakembernek. Amennyiben ez nem történik meg, nem hajlandó az ügyfél a költségek megtérítésére, azonnali rendőri intézkedést kér a helyszínen tartózkodó szakember!
Érdemes tisztában lenni, avval, hogy milyen körülmények között terheli fizetési kötelezettség a Szolgáltatás megrendelőjét. Igaz ez kicsit furán hagzik, mert valójában minden esetben ki kell fizetni a Szolgáltatást biztosító cég alkalmazotja által elvégzett munkát, de az, hogy a kifizetett összeg végül a Bérbeadón "behajtható" -e az nagyon is fontos kérdés.
Előfordulhat, hogy ügyfelünk szorult helyzetbe kerül. Szükségessé válik egy ajtónyitás, ami nem az ügyfél hibájából alakult ki, de nem tud emiatt a lakásba, ingatlanba bejutni, vagy éppen azt elhagyni.
Ügyfelünk kétségbeesetten elkezd kapkodni, hogy mit tegyen, Google, ismerős stb.. Rátalál cégünkre a neten, vagy ajánlás útján. Fel keresi cégünket és megrendeli az adott probléma elhárításához szükséges Szolgáltatásunkat.
Cégünk a telefonon keresztül közöli a várható kiérkezési időt ~15-45 perc, a szolgáltatás díját 90% os pontossággal, bővebben …, az anyagra vonatkozóan nem tudunk nyilatkozni, mert azt csak is a helyszínen tudjuk beazonosítani, milyen anyag beépítése válhat szükségessé, valamint az egyéb költségeket, Útdíj stb… bővebben …
A kétségbeesett ügyfél, rábólint, mivel a kialakult szituáció akadályozza a megszokott életvitelének folytatásában. Nem, nem mondunk olyan árat, ami eget rengető, még akkor sem, ha az illető ügyfél totál szétvan csúszva a kialakult szituáció miatt, de nem is fog módosulni a helyszínen sem, ha épp egy Q7 es AUDI áll a háza előtt, nem lesz több, de nem is lesz kevesebb. Az árak, díjszabás menü alatt, minden le van írva, attól a helyszínen a Szakember indokolt esetben, belátása szerint eltérhet, amiről beszámol az irodában.
Az igényelt Szolgáltatás nagyon nagymértékben tud drágulni, ha azt megterhelik a rendkívüli százalékok. Nem indokolt SOS Sürgősség, éjjeli, hétvégi, ünnepnapon, stb… igényelt, végzett munka.
Ezen okból sem mindegy, hogy a kialakult helyzet elhárításának érdekében igényelt szolgáltatás megtérítési összegének díját valóban kinek kötelessége viselnie! Ilyen esetben, ha a probléma az ügyfél önhibáján kívül a bérlemény rendeltetésszerű használatából, annak pld a zártest elhasználódásából, elmulasztott szervizeléséből adódóan alakult ki, akkor a probléma elhárításának teljes összegét a BÉRBEADÓNAK kell megtérítenie, mivel az ő hanyagságából eredendően alakult ki a problémás helyzet!
Kit terhel a fizetési kötelesség? ...
Bérbeadásnál az összes a bérleménybe beépített eszköz, anyag, alkatrész (zárak, nyílászárók, olajfékes ajtóbecsukók) javítása, javíttatása, szervizelése a mindenkori bérbeadó kötelessége. A bérlő kötelessége az ezen feladatok elvégzésének biztosítása, ingatlanba való bejutással, gépjármű rendelkezésre bocsájtással stb ...
Megkülönböztetünk
-
Rendeltetés szerinti használatból eredő kár:
- A kulcs beleszorult a zárba, annak elkopása, meghibásodása végett
- A kulcs beletört a zárba, annak elkopása, meghibásodása végett
- A kulcs körbeforog, de a zár nem nyílik
- A kulcs elfordul, de elakad
- Az olajfékes ajtóbecsukóból csepeg az olaj
- Az ügyfél jelzi a Bérbeadónak a probléma kialakulását, zár akadás, nehézkes működés, de a Bérbeadó nem foglalkozik vele, kialakul a probléma
- Bérbeadói hanyagság, karbantartás, szervizelés hiánya, elmulasztása
- Silány minőségű zárak, egység elemek alkalmazása a bérleményben ... (spórolás végett) idő előtti elhasználódás ...
-
Rendellenes használatból eredő kár:
- Elhagyott kulcs
- Az albérlő megpróbálja feszegetni a zárat, a beragadt ajtót
- Az albérlő kezdi el a felfúrást
- Az albérlő, egyénileg cseréli ki a hengerzárbetétet, zárszerkezetet egy silány minőségű, anyagú valamire ...
- Az olajfékes Ajtóbecsukót a bérlő önállóan próbálta beállítani, de rosszul sikerült, szétugrott az olajfékes ajtóbecsukó ...
-
Rendkívüli esemény:
- A kulcsokat ellopták
- Megrongálták a zárat, betörési kísérlet, vagy vandálkodás
- Rosszullét, életmentés, kiskorú életveszély ...
Amennyiben a hiba, kár rendeltetésszerű használatból, kopás, elöregedés végett alakul ki, akkor a fizetési kötelesség a Bérbeadót terheli, mivel a bérlemény egy bizonyos beépített egységéről van szó, amit, mint a bérlemény zárásához, biztosításához igénybe vehető egységként ad bérbe!
Amennyiben a hiba, kár rendellenes használatból eredő, elhagyott kulcs, egyénileg elkezdett javítás, feszegetés, felfúrás végett alakul ki, abban az esetben a fizetési kötelesség a bérlőt terheli. Mivel az ő gondatlanságából, hozzá nem értéséből keletkezett, keletkezhet olyan kár, ami a szakember beavatkozását igényli.
Amennyiben a hiba, kár rendkívüli esemény, betörés, rablás, végett alakul ki, abban az esetben az Albérlőt a fizetési kötelesség nem terheli. Direkt lett így fogalmazva, mivel csak hivatalos eljárás alatt jelenthető ki, hogy a kialakult helyzet önhibáján kívül, de rendeltetésszerű használat mellett alakult, alakulhatott ki.
Reméljük tudtunk segíteni a vitás kérdésekben.
Egy bérleménynél, a bérlő a bérlemény minden egységét "gépészet, zárelemek, nyílászárók, bútorzat stb..." bérli, azt a bérbeadó, bérbe adja a bérlőnek, tehát annak rendeltetésszerű használatból eredő meghibásodása esetén a bérbeadó kötelessége a javíttatást, szervizelést biztosítani, annak minden költségét viselni!